Alaşehir’de kitap okuma seferberliği

EĞİTİM 09.05.2024 - 12:12, Güncelleme: 09.05.2024 - 12:12
 

Alaşehir’de kitap okuma seferberliği

Alaşehir İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Cumhuriyetin 100. Yılında hayata geçirilen projeler kapsamında, Cumhuriyetin kuruluşunun 100. Yılı nedeniyle 100 öğrencinin katıldığı ve hazırlanan 14 projeden birisi olan "OKUYORUM GELECEĞİMİ DOKUYORUM" kitap okuma yarışmasında her kategoride okul birincisi olan öğrenciler ve onlara eşlik eden öğretmenlerin katıldığı kitap okuma etkinliği yapıldı.
Alaşehir Kongre Parkı’nda yapılan etkinliğe  Alaşehir kaymakamı Alper Faruk Güngör , Alaşehir Belediye Başkan yardımcısı Erol Kacar, Alaşehir Cumhuriyet Başsavcısı  Aydın Tuncay,  Alaşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, Esnaf Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi başkanı Fatih Çataldere katılarak, kitap okumaya destek verdiler.  Öğrencilere kitap okumayı sevdirebilmek ve kitap okuma alışkanlığı kazandırabilmek,çocukları ı biraz olsun sosyal medya bağımlılığından uzaklaştırmak, Türkçeyi , doğru güzel ve etkili kullanma becerilerini geliştirmek, amacıyla 2023/2024 eğitim öğretim yılında Alaşehir İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından  Cumhuriyetin 100. Yılında hayata geçirilen,  14 projeden biri olan "OKUYORUM GELECEĞİMİ DOKUYORUM" kitap okuma yarışmasına her kategoride okul birincisi öğrenciler ve onlara eşlik eden öğretmenlerle birlikte kitap okuma etkinliği İlkokullarda 3. ve 4. Sınıf, Ortaokullarda 5. ve 6. Sınıf, Liselerde ise 9. ve 10. Sınıflar seviyesinde eğitim gören öğrenciler arasında ,  2023 yılı  Aralık ayı içerisinde komisyondaki öğretmenler  tarafından her kategori için seçilen 2 şer kitabı okudular ve her okul kendi bünyesinde yarışma yaparak okulu temsil edecek okul temsilcisi öğrencileri seçtiler. Seçilen öğrenciler, öğretmenler ve sivil toplum örgütleri  etkinlikte kitap okudular.  Etkinlik ile kitap okuma alışkanlığı kazandırılmaya çalışıldı Alaşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş,  Okulların seçtiği bu öğrencilerimiz,Müdürlüğümüz  tarafından  öğrencilere kitap okumayı sevdirebilmek ve kitap okuma alışkanlığı kazandırabilmek,çocukları  biraz olsun sosyal medya bağımlılığından uzaklaştırmak, Türkçeyi , doğru güzel ve etkili kullanma becerilerini geliştirmek amacıyla Alaşehir Kongre Parkı’nda kitap okuma etkinliği yaptık. Etkinliğe okullarını temsilen katılan öğrencilerimiz öncülük ederek, örnek oldular, dedi.  Öğrenciler kitap okuyoruz, okumaya öncülük ediyoruz, kitap okuduğumuz için çok mutluyuz" dediler.
Alaşehir İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Cumhuriyetin 100. Yılında hayata geçirilen projeler kapsamında, Cumhuriyetin kuruluşunun 100. Yılı nedeniyle 100 öğrencinin katıldığı ve hazırlanan 14 projeden birisi olan "OKUYORUM GELECEĞİMİ DOKUYORUM" kitap okuma yarışmasında her kategoride okul birincisi olan öğrenciler ve onlara eşlik eden öğretmenlerin katıldığı kitap okuma etkinliği yapıldı.

Alaşehir Kongre Parkı’nda yapılan etkinliğe  Alaşehir kaymakamı Alper Faruk Güngör , Alaşehir Belediye Başkan yardımcısı Erol Kacar, Alaşehir Cumhuriyet Başsavcısı  Aydın Tuncay,  Alaşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, Esnaf Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi başkanı Fatih Çataldere katılarak, kitap okumaya destek verdiler. 

Öğrencilere kitap okumayı sevdirebilmek ve kitap okuma alışkanlığı kazandırabilmek,çocukları ı biraz olsun sosyal medya bağımlılığından uzaklaştırmak,
Türkçeyi , doğru güzel ve etkili kullanma becerilerini geliştirmek, amacıyla 2023/2024 eğitim öğretim yılında Alaşehir İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından  Cumhuriyetin 100. Yılında hayata geçirilen,  14 projeden biri olan "OKUYORUM GELECEĞİMİ DOKUYORUM" kitap okuma yarışmasına her kategoride okul birincisi öğrenciler ve onlara eşlik eden öğretmenlerle birlikte kitap okuma etkinliği İlkokullarda 3. ve 4. Sınıf, Ortaokullarda 5. ve 6. Sınıf, Liselerde ise 9. ve 10. Sınıflar seviyesinde eğitim gören öğrenciler arasında ,  2023 yılı  Aralık ayı içerisinde komisyondaki öğretmenler  tarafından her kategori için seçilen 2 şer kitabı okudular ve her okul kendi bünyesinde yarışma yaparak okulu temsil edecek okul temsilcisi öğrencileri seçtiler. Seçilen öğrenciler, öğretmenler ve sivil toplum örgütleri  etkinlikte kitap okudular. 

Etkinlik ile kitap okuma alışkanlığı kazandırılmaya çalışıldı

Alaşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş,  Okulların seçtiği bu öğrencilerimiz,Müdürlüğümüz  tarafından  öğrencilere kitap okumayı sevdirebilmek ve kitap okuma alışkanlığı kazandırabilmek,çocukları  biraz olsun sosyal medya bağımlılığından uzaklaştırmak, Türkçeyi , doğru güzel ve etkili kullanma becerilerini geliştirmek amacıyla Alaşehir Kongre Parkı’nda kitap okuma etkinliği yaptık. Etkinliğe okullarını temsilen katılan öğrencilerimiz öncülük ederek, örnek oldular, dedi. 
Öğrenciler kitap okuyoruz, okumaya öncülük ediyoruz, kitap okuduğumuz için çok mutluyuz" dediler.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve beseylul.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.