ALAŞEHİR'DE MUHTAR VE AZALARA ‘AFET FARKINDALIK EĞİTİMİ’ VERİLDİ

27.05.2022 - 08:39, Güncelleme: 03.12.2022 - 06:42
 

ALAŞEHİR'DE MUHTAR VE AZALARA ‘AFET FARKINDALIK EĞİTİMİ’ VERİLDİ

Manisa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından Alaşehir'de mahalle muhtarları ile azalara yönelik Afet Farkındalık Eğitimi düzenlendi.
İçişleri Bakanlığınca 2021 yılı "Türkiye Afet Eğitim Yılı" olarak ilan edilerek tüm Türkiye genelinde "Afet Eğitim Seferberliği" başlatılmıştı. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Manisa AFAD İl müdürlüğü tarafından toplumda afet farkındalığının geliştirilmesi, afet risk azaltma ve önlem alma konusunda davranış değişikliği oluşturulması amacıyla Alaşehir'de mahalle muhtar ve azalarına Afet Farkındalık Eğitimi verildi. Alaşehir Kaymakamı Abdullah Uçgun’un katılımıyla Fethi Sekin Gençlik Merkezinde gerçekleştirilen Afad Farkındalık eğitiminde, afetlerden önce alınması gereken tedbirler, afet anında yapılması gereken doğru davranış şekilleri ve afet sonrası için yapılması gereken planlamalar detaylı bir şekilde ele alınırken, afetlerden zarar almadan veya en az zararla kurtulabilmek için, bu anlamda alınacak tedbirlerin önemine vurgu yapıldı. Ani bir afet durumunda ne yapmaları gerektiğini öğrendiler AFAD personelleri tarafından gerçekleşen eğitimde ani bir deprem veya afet durumunda muhtarların ne yapmaları gerektiği ile enkaz altındayken ne yapmaları gerektiği gösterildi. Ayrıca ‘Deprem Anında Unutulmaması Gerekenler’, ‘Afet ve Acil Durum Çantası’ “Deprem Sonrası İlk 6 Saatte Yapılacaklar” hakkında bilgiler aktarıldı. İçişleri Bakanlığı tarafından, afetlere hazırlıklı bir Türkiye için toplumda önlem alma kültürü oluşturmayı hedefleyen, bu dönüşümü gerçekleştirmek ve vatandaşların afetlerde güvende kalabilmeleri için 2021 yılı “Afet Eğitim Yılı” olarak ilan edildi. Bu kapsamda Manisa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD)  tarafından mahalle ve köy muhtarları ile azalara yönelik olası afetlere karşı, afet ve acil durumlara hazırlık, afetlerin oluşu ve etkileri, afet sırasında doğru davranış şekilleri, bulunduğumuz ortamlardaki risklerin önlenmesi, afet sonrası yaşanacaklar ile ilgili eğitim verildi.
Manisa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından Alaşehir'de mahalle muhtarları ile azalara yönelik Afet Farkındalık Eğitimi düzenlendi.

İçişleri Bakanlığınca 2021 yılı "Türkiye Afet Eğitim Yılı" olarak ilan edilerek tüm Türkiye genelinde "Afet Eğitim Seferberliği" başlatılmıştı. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Manisa AFAD İl müdürlüğü tarafından toplumda afet farkındalığının geliştirilmesi, afet risk azaltma ve önlem alma konusunda davranış değişikliği oluşturulması amacıyla Alaşehir'de mahalle muhtar ve azalarına Afet Farkındalık Eğitimi verildi.

Alaşehir Kaymakamı Abdullah Uçgun’un katılımıyla Fethi Sekin Gençlik Merkezinde gerçekleştirilen Afad Farkındalık eğitiminde, afetlerden önce alınması gereken tedbirler, afet anında yapılması gereken doğru davranış şekilleri ve afet sonrası için yapılması gereken planlamalar detaylı bir şekilde ele alınırken, afetlerden zarar almadan veya en az zararla kurtulabilmek için, bu anlamda alınacak tedbirlerin önemine vurgu yapıldı.

Ani bir afet durumunda ne yapmaları gerektiğini öğrendiler

AFAD personelleri tarafından gerçekleşen eğitimde ani bir deprem veya afet durumunda muhtarların ne yapmaları gerektiği ile enkaz altındayken ne yapmaları gerektiği gösterildi. Ayrıca ‘Deprem Anında Unutulmaması Gerekenler’, ‘Afet ve Acil Durum Çantası’ “Deprem Sonrası İlk 6 Saatte Yapılacaklar” hakkında bilgiler aktarıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından, afetlere hazırlıklı bir Türkiye için toplumda önlem alma kültürü oluşturmayı hedefleyen, bu dönüşümü gerçekleştirmek ve vatandaşların afetlerde güvende kalabilmeleri için 2021 yılı “Afet Eğitim Yılı” olarak ilan edildi. Bu kapsamda Manisa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD)  tarafından mahalle ve köy muhtarları ile azalara yönelik olası afetlere karşı, afet ve acil durumlara hazırlık, afetlerin oluşu ve etkileri, afet sırasında doğru davranış şekilleri, bulunduğumuz ortamlardaki risklerin önlenmesi, afet sonrası yaşanacaklar ile ilgili eğitim verildi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve beseylul.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.