Alaşehir'li Gençleri Savaş Ayırdı

YAŞAM 20.02.2024 - 12:52, Güncelleme: 20.02.2024 - 12:52
 

Alaşehir'li Gençleri Savaş Ayırdı

Alaşehir’li Mertcan Gökay ve Filistinli nişanlısı Haya Hamouda'nun evlilik hayalleri İsrail - Filistin savaşı ile yarıda kaldı. Filistinli Haya Hamouda'nun evleri hava bombardımanında yerle bir olurken, Alaşehirli genç nişanlısının hayatından endişe duyuyor.
Alaşehir'li genç Mertcan Gökay (27) ile Filistinli Haya Hamouda (24) Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde okurlarken, arkadaş oldular. Bir süre sonra arkadaşlıkları büyüyerek, birlikteliğe dönüştü. Okul bitince, her iki ailenin de olurları alınarak, 01.07.2023 günü nişan töreni yapıldı, Düğün tarihi de 16 Ocak 2024 günü olarak belirlendi. Ancak hayaller ve planlar , İsrail - Filistin savaşıyla olumsuz yönde etkilendi. Filistin’de oturan Haya Hamouda ailesi ile haberleşme kesildi. Bombaların etkisiyle Hamouda ailesinin evleri yıkıldı, arabaları parçalandı. Elektriksiz, susuz ve aç kaldılar. Mertcan Gökay, çok kısıtlı ve zor şartlarda  ara ara çok az çeken  internet aracılığı ile azda olsa görüşmeyi başardı.  NİŞANLIMI ve AİLESİNİ TÜRKİYE’YE GETİRMEK İSTİYORUM  Evlilik hayalleri savaş ile yarıda kalan Alaşehir’li genç Mertcan Gökay; "Öğrendiğime göre nişanlımın babası Turizm işiyle uğraşıyordu. Oda savaş öncesi yurt dışına çıkmış, şimdi o da geri dönemiyor. Nişanlım ve annesi  Gazze’de yapayalnız kalmışlar. Ben nişanlım ve annesini Türkiye’ye getirip,  onlara sahip çıkmak istiyorum. Bu konuda Kudüs Başkonsolosluğu olmak üzere , ilgili tüm kurumlara başvuruda bulundum,  ancak olumlu bir dönüş alamadım. Orada kadın kadına kalan nişanlım ve ailesini Türkiye’ye getirip, önce düğünümüzü yaparak, onlara sahip çıkmak istiyorum. Bu konuda devlet büyüklerimizden yardım istiyorum" dedi. "NİŞANLIM İLE ÖĞRENCİYKEN TANIŞTIK" Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde öğrencilik yıllarımızda tanıştığımız  Hayat Hamuda ile birlikte arkadaşlık edinip,  okullarımız bittiğinde nişan merasimi yapmıştık.  Eskişehir’de yapılan nişan merasimimizde her ikimizin de aileleriyle beraberdik. Nişandan sonra  ben askere gittim. Nişanlım da vatandaşı olduğu memleketi Filistin’e gitti. Memleketine döndükten sonra,  savaş meydana geldi. Bu savaşta evleri arabaları, bütün hayatlarını savaş almış durumda. Şu an  kalacak yerleri evleri bombalandı,  arabaları  bombalandı. Savaşın başlamasından  bu yana iletişimi parça parça kurabiliyoruz. Sağlıklı değil,  dört ay geçti. Biz de birbirimize ulaşamadığımız için çok  yorulduk. Nişanlımın Türkiye’ye gelebilmesi  için başvurduğumuz resmi kurumlardan olumlu bir cevap alamadık. Nişanlım Haya Hamouda şu anda,  Gazze’de ne durumda olduğunu bilmiyoruz. İletişim kuramıyoruz. Tek isteğim, devlet büyüklerimizin onu Mısır’a ,  Türkiye’ye veya Gazze’nin dışındaki herhangi bir yere çıkarabilmesini istiyorum . Mısır’ın Refah Kapısı’ndan çıkış listesinde isimlerinin olmasını istiyorum.  Nişanlımın babası turizim işiyle uğraşıyor,  oda savaş öncesi Filistin dışına çıkmıştı. Oda şu an Filistin’e geri dönemiyor,  dolayısı ile nişanlım ve annesi Gazze’de tek başlarına kaldılar. Elektrik yok,  su yok yemek yok,  onları o sefil hayattan kurtarıp Türkiye’ye getirmek istiyorum. Nişan dan sonra 16 Ocak 2024 günü düğün yapacaktık,  daha sonra Türkiye yerleşip Türkiye’de yaşayacaktık. Ancak bu savaş bizim bütün planlarımızı alt üst etti. Nişanlım geldiğ
Alaşehir’li Mertcan Gökay ve Filistinli nişanlısı Haya Hamouda'nun evlilik hayalleri İsrail - Filistin savaşı ile yarıda kaldı. Filistinli Haya Hamouda'nun evleri hava bombardımanında yerle bir olurken, Alaşehirli genç nişanlısının hayatından endişe duyuyor.

Alaşehir'li genç Mertcan Gökay (27) ile Filistinli Haya Hamouda (24) Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde okurlarken, arkadaş oldular. Bir süre sonra arkadaşlıkları büyüyerek, birlikteliğe dönüştü. Okul bitince, her iki ailenin de olurları alınarak, 01.07.2023 günü nişan töreni yapıldı, Düğün tarihi de 16 Ocak 2024 günü olarak belirlendi. Ancak hayaller ve planlar , İsrail - Filistin savaşıyla olumsuz yönde etkilendi. Filistin’de oturan Haya Hamouda ailesi ile haberleşme kesildi. Bombaların etkisiyle Hamouda ailesinin evleri yıkıldı, arabaları parçalandı. Elektriksiz, susuz ve aç kaldılar. Mertcan Gökay, çok kısıtlı ve zor şartlarda  ara ara çok az çeken  internet aracılığı ile azda olsa görüşmeyi başardı. 

NİŞANLIMI ve AİLESİNİ TÜRKİYE’YE GETİRMEK İSTİYORUM 

Evlilik hayalleri savaş ile yarıda kalan Alaşehir’li genç Mertcan Gökay; "Öğrendiğime göre nişanlımın babası Turizm işiyle uğraşıyordu. Oda savaş öncesi yurt dışına çıkmış, şimdi o da geri dönemiyor. Nişanlım ve annesi  Gazze’de yapayalnız kalmışlar. Ben nişanlım ve annesini Türkiye’ye getirip,  onlara sahip çıkmak istiyorum. Bu konuda Kudüs Başkonsolosluğu olmak üzere , ilgili tüm kurumlara başvuruda bulundum,  ancak olumlu bir dönüş alamadım. Orada kadın kadına kalan nişanlım ve ailesini Türkiye’ye getirip, önce düğünümüzü yaparak, onlara sahip çıkmak istiyorum. Bu konuda devlet büyüklerimizden yardım istiyorum" dedi.

"NİŞANLIM İLE ÖĞRENCİYKEN TANIŞTIK"

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde öğrencilik yıllarımızda tanıştığımız  Hayat Hamuda ile birlikte arkadaşlık edinip,  okullarımız bittiğinde nişan merasimi yapmıştık.  Eskişehir’de yapılan nişan merasimimizde her ikimizin de aileleriyle beraberdik. Nişandan sonra  ben askere gittim. Nişanlım da vatandaşı olduğu memleketi Filistin’e gitti. Memleketine döndükten sonra,  savaş meydana geldi. Bu savaşta evleri arabaları, bütün hayatlarını savaş almış durumda. Şu an  kalacak yerleri evleri bombalandı,  arabaları  bombalandı. Savaşın başlamasından  bu yana iletişimi parça parça kurabiliyoruz. Sağlıklı değil,  dört ay geçti. Biz de birbirimize ulaşamadığımız için çok  yorulduk.

Nişanlımın Türkiye’ye gelebilmesi  için başvurduğumuz resmi kurumlardan olumlu bir cevap alamadık. Nişanlım Haya Hamouda şu anda,  Gazze’de ne durumda olduğunu bilmiyoruz. İletişim kuramıyoruz. Tek isteğim, devlet büyüklerimizin onu Mısır’a ,  Türkiye’ye veya Gazze’nin dışındaki herhangi bir yere çıkarabilmesini istiyorum . Mısır’ın Refah Kapısı’ndan çıkış listesinde isimlerinin olmasını istiyorum.  Nişanlımın babası turizim işiyle uğraşıyor,  oda savaş öncesi Filistin dışına çıkmıştı. Oda şu an Filistin’e geri dönemiyor,  dolayısı ile nişanlım ve annesi Gazze’de tek başlarına kaldılar. Elektrik yok,  su yok yemek yok,  onları o sefil hayattan kurtarıp Türkiye’ye getirmek istiyorum. Nişan dan sonra 16 Ocak 2024 günü düğün yapacaktık,  daha sonra Türkiye yerleşip Türkiye’de yaşayacaktık. Ancak bu savaş bizim bütün planlarımızı alt üst etti. Nişanlım geldiğ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve beseylul.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.