GÜMÜŞÇAY ŞEHİT MEHMET YALÇIN ORTAOKULU’NDAN eTWİNNİNG ZİYARETİ

EĞİTİM 22.01.2024 - 17:13, Güncelleme: 22.01.2024 - 17:34
 

GÜMÜŞÇAY ŞEHİT MEHMET YALÇIN ORTAOKULU’NDAN eTWİNNİNG ZİYARETİ

Gümüşçay Şehit Mehmet Yalçın Ortaokulu 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında yürüttükleri 'Let's Solve The Language Of Nature' , 'Change The World With Recycling' ve 'STEAMIST' adlı projelerinin tanıtımı için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ziyaret gerçekleştirdiler.
Gümüşçay Şehit Mehmet Yalçın Ortaokulu 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında yürüttükleri 'Let's Solve The Language Of Nature' , 'Change The World With Recycling' ve 'STEAMIST' adlı projelerinin tanıtımı için Okul Müdürü Gökhan Güney, Proje yürütücüsü Öğretmenleri Ayfer Giray, Funda Taşlı ve projelerinde aktif rol alan öğrenciler ile birlikte Alaşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş'i ziyaret ettiler. Bu ziyarete Şube Müdürleri Latif Akgün ve Yasemin Oral da eşlik etti. Ziyaret sırasında sürdürülebilir yeşil çevre, iklim değişikliği, geri dönüşüm ve STEAM çalışmalarının yapay zeka ve web2 araçları kullanılarak desteklendiği söylendi.Böylece öğrencilerde doğa bilinci farkındalığı oluşturmanın hedeflendiği belirtildi. Bu bağlamda proje öğretmenleri, projeleri hakkında bilgiler verdi. GELECEK NESİLLERE TEMİZ BİR DÜNYA Gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmayı amaçladıklarını belirten Ayfer GİRAY change the world wıth recyclıng projesi ile ilgili’’Okulda, evde ve çevrelerinde kullandıkları her türlü atık malzemeyi Stem etkinlikleriyle sürdürülebilir yaşam için yeniden tasarlayarak gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmak amaçlanıyor. Ayrıca öğrencilerimizin günlük yaşamlarında aldıkları basit kararların bile çevreye ne kadar büyük etki yaptığını görmelerine yardımcı olmak, farklı kültürleri tanımak ve sorumluluk bilincini artırmak diğer hedeflerimiz arasındadır.’’diye ifade ederek konuşmasına Doğanın lisanını çözelim projesini anlatarak devam etti. ’’İnsanlar yaptıkları eylemlerle doğaya geri dönüşü olmayan zararlar verebilmektedirler. Sürdürülebilir yeşil çevre yaratmanın yolu doğanın sesine kulak vermekten geçer.Biz bu projede doğanın sessiz dilini deşifre etmeyi öğrenmek ve ekolojik çevre bilinci oluşturmak için yola çıktık. Proje, öğrencilere çevre bilincinin önemini eğlenceli bir şekilde hayata geçirmeyi amaçlamaktadır.’’dedi. Öğrencilerin yapay zeka ve web araçlarını kullanacaklarını vurgulayan Funda TAŞLI Steamıst Projesi ile ilgili ‘’STEAM; Öğrencilerin, Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematik bilgilerini bir arada kullanarak günlük yaşamda karşılaştığı sorunlara çözüm üretenlerine yardımcı olan bir eğitim yaklaşımdır. STEAMIST projesinde öğrenciler çevre sorunları, iklim değişikliği, gıda ve su kıtlığı sorunlarına karşı çözüm üretecek, yapay zeka ve web araçlarını kullanacaklardır.’’diye ifade etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş ziyaretleri ve başarılı çalışmaları nedeniyle Gümüşçay Şehit Mehmet Yalçın Ortaokulu Müdürü Gökhan Güney’e, İngilizce öğretmeni Ayfer GİRAY’a,Fen Bilgisi öğretmeni Funda TAŞLI’ya ve projelerinde rol alan öğrencilere teşekkür etti.
Gümüşçay Şehit Mehmet Yalçın Ortaokulu 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında yürüttükleri 'Let's Solve The Language Of Nature' , 'Change The World With Recycling' ve 'STEAMIST' adlı projelerinin tanıtımı için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ziyaret gerçekleştirdiler.

Gümüşçay Şehit Mehmet Yalçın Ortaokulu 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında yürüttükleri 'Let's Solve The Language Of Nature' , 'Change The World With Recycling' ve 'STEAMIST' adlı projelerinin tanıtımı için Okul Müdürü Gökhan Güney, Proje yürütücüsü Öğretmenleri Ayfer Giray, Funda Taşlı ve projelerinde aktif rol alan öğrenciler ile birlikte Alaşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş'i ziyaret ettiler. Bu ziyarete Şube Müdürleri Latif Akgün ve Yasemin Oral da eşlik etti. Ziyaret sırasında sürdürülebilir yeşil çevre, iklim değişikliği, geri dönüşüm ve STEAM çalışmalarının yapay zeka ve web2 araçları kullanılarak desteklendiği söylendi.Böylece öğrencilerde doğa bilinci farkındalığı oluşturmanın hedeflendiği belirtildi. Bu bağlamda proje öğretmenleri, projeleri hakkında bilgiler verdi.

GELECEK NESİLLERE TEMİZ BİR DÜNYA

Gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmayı amaçladıklarını belirten Ayfer GİRAY change the world wıth recyclıng projesi ile ilgili’’Okulda, evde ve çevrelerinde kullandıkları her türlü atık malzemeyi Stem etkinlikleriyle sürdürülebilir yaşam için yeniden tasarlayarak gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmak amaçlanıyor. Ayrıca öğrencilerimizin günlük yaşamlarında aldıkları basit kararların bile çevreye ne kadar büyük etki yaptığını görmelerine yardımcı olmak, farklı kültürleri tanımak ve sorumluluk bilincini artırmak diğer hedeflerimiz arasındadır.’’diye ifade ederek konuşmasına Doğanın lisanını çözelim projesini anlatarak devam etti.

’’İnsanlar yaptıkları eylemlerle doğaya geri dönüşü olmayan zararlar verebilmektedirler. Sürdürülebilir yeşil çevre yaratmanın yolu doğanın sesine kulak vermekten geçer.Biz bu projede doğanın sessiz dilini deşifre etmeyi öğrenmek ve ekolojik çevre bilinci oluşturmak için yola çıktık. Proje, öğrencilere çevre bilincinin önemini eğlenceli bir şekilde hayata geçirmeyi amaçlamaktadır.’’dedi.

Öğrencilerin yapay zeka ve web araçlarını kullanacaklarını vurgulayan Funda TAŞLI Steamıst Projesi ile ilgili ‘’STEAM; Öğrencilerin, Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematik bilgilerini bir arada kullanarak günlük yaşamda karşılaştığı sorunlara çözüm üretenlerine yardımcı olan bir eğitim yaklaşımdır. STEAMIST projesinde öğrenciler çevre sorunları, iklim değişikliği, gıda ve su kıtlığı sorunlarına karşı çözüm üretecek, yapay zeka ve web araçlarını kullanacaklardır.’’diye ifade etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş ziyaretleri ve başarılı çalışmaları nedeniyle Gümüşçay Şehit Mehmet Yalçın Ortaokulu Müdürü Gökhan Güney’e, İngilizce öğretmeni Ayfer GİRAY’a,Fen Bilgisi öğretmeni Funda TAŞLI’ya ve projelerinde rol alan öğrencilere teşekkür etti.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve beseylul.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.