İDRİS CİRİT 10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

GÜNDEM 10.01.2024 - 15:41, Güncelleme: 10.01.2024 - 15:42
 

İDRİS CİRİT 10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Gazetecilik, toplumun haber alma hakkını kullanmasında önemli bir yere sahiptir. Tarafsız ve objektif bir yaklaşımla haberleri halka aktarmakta ,bu bağlamda kamu vicdanının sesi olmaktadır.
Basın ça­lı­şan­la­rı­nın hak­la­rı­nı dü­zen­le­yen ve yasal gü­ven­ce­ler içe­ren “212 Sa­yı­lı Kanun”un Resmi Ga­ze­te”de ya­yın­la­na­rak yü­rür­lü­ğe gir­di­ği 10 Ocak 1961 ta­ri­hi de Ga­ze­te­ci­lik mes­le­ği açı­sın­dan önem­li bir gün­dür.  Basın İlan Ku­ru­mu ; Türk ba­sı­nı­nın ge­liş­me­si, güç­len­me­si ve di­ji­tal­leş­me ile bir­lik­te de­ği­şen şart ve ko­şul­la­ra uyum sağ­lan­ma­sı için dün ol­du­ğu gibi bu­gün­de kat­kı­la­rı­nı ar­tı­ra­rak sür­dür­mek­te­dir. Basın ahlak esas­la­rın­dan, de­mok­ra­si­den ve ifade öz­gür­lü­ğün­den taviz ver­me­den doğru ve ob­jek­tif bil­gi­yi ka­mu­oyu­na ulaş­tı­ran ya­yın­la­ra des­te­ği­miz her zaman devam ede­cek­tir. Türk ba­sı­nı­nın ge­le­ce­ği açı­sın­dan ha­ya­ti öneme sahip olan di­ji­tal dö­nü­şüm sü­re­ci 2023 yı­lın­da ger­çek­leş­ti­ri­le­rek, in­ter­net haber si­te­le­ri­ne de resmi ilan/rek­lam des­te­ği ve­ril­me­si sağ­lan­mış­tır. Ma­ni­sa ba­sı­nı­mı­zın da en büyük des­tek­çi­si ola­rak siz­ler­le bir­lik­te be­ra­ber yol yü­rü­mek­ten mut­lu­luk duy­mak­ta­yız. Gö­rev­le­ri­ni ek­sik­siz ve ta­raf­sız bir şe­kil­de ye­ri­ne ge­ti­ren ,ka­le­mi­ni doğ­ru­luk, ta­raf­sız­lık ve ger­çek bil­gi­ye ara­cı­lık et­mek­ten yana kul­la­nan tüm basın ca­mi­ası­nın “ 10 Ocak Ça­lı­şan Ga­ze­te­ci­ler Günü”nü kut­la­rım. Bu ve­si­le ile ; görev ala­nı­mız olan Ma­ni­sa mer­kez ve İlçe­le­rin­de yıl­lar­ca ga­ze­te­ci­lik yap­mış ve bugün ha­yat­ta ol­ma­yan tüm ga­ze­te­ci bü­yük­le­ri­mi­ze Allah”tan rah­met, gö­re­vi ba­şın­da olan ar­ka­daş­la­rı­mı­za aile­le­ri ile bir­lik­te sıh­hat ve mut­lu­luk­lar di­li­yo­rum. Kut­la­ma gör­se­li­miz ay­rı­ca ekte yer al­mak­ta­dır.
Gazetecilik, toplumun haber alma hakkını kullanmasında önemli bir yere sahiptir. Tarafsız ve objektif bir yaklaşımla haberleri halka aktarmakta ,bu bağlamda kamu vicdanının sesi olmaktadır.

Basın ça­lı­şan­la­rı­nın hak­la­rı­nı dü­zen­le­yen ve yasal gü­ven­ce­ler içe­ren “212 Sa­yı­lı Kanun”un Resmi Ga­ze­te”de ya­yın­la­na­rak yü­rür­lü­ğe gir­di­ği 10 Ocak 1961 ta­ri­hi de Ga­ze­te­ci­lik mes­le­ği açı­sın­dan önem­li bir gün­dür.

 Basın İlan Ku­ru­mu ; Türk ba­sı­nı­nın ge­liş­me­si, güç­len­me­si ve di­ji­tal­leş­me ile bir­lik­te de­ği­şen şart ve ko­şul­la­ra uyum sağ­lan­ma­sı için dün ol­du­ğu gibi bu­gün­de kat­kı­la­rı­nı ar­tı­ra­rak sür­dür­mek­te­dir. Basın ahlak esas­la­rın­dan, de­mok­ra­si­den ve ifade öz­gür­lü­ğün­den taviz ver­me­den doğru ve ob­jek­tif bil­gi­yi ka­mu­oyu­na ulaş­tı­ran ya­yın­la­ra des­te­ği­miz her zaman devam ede­cek­tir. Türk ba­sı­nı­nın ge­le­ce­ği açı­sın­dan ha­ya­ti öneme sahip olan di­ji­tal dö­nü­şüm sü­re­ci 2023 yı­lın­da ger­çek­leş­ti­ri­le­rek, in­ter­net haber si­te­le­ri­ne de resmi ilan/rek­lam des­te­ği ve­ril­me­si sağ­lan­mış­tır. Ma­ni­sa ba­sı­nı­mı­zın da en büyük des­tek­çi­si ola­rak siz­ler­le bir­lik­te be­ra­ber yol yü­rü­mek­ten mut­lu­luk duy­mak­ta­yız. Gö­rev­le­ri­ni ek­sik­siz ve ta­raf­sız bir şe­kil­de ye­ri­ne ge­ti­ren ,ka­le­mi­ni doğ­ru­luk, ta­raf­sız­lık ve ger­çek bil­gi­ye ara­cı­lık et­mek­ten yana kul­la­nan tüm basın ca­mi­ası­nın “ 10 Ocak Ça­lı­şan Ga­ze­te­ci­ler Günü”nü kut­la­rım. Bu ve­si­le ile ; görev ala­nı­mız olan Ma­ni­sa mer­kez ve İlçe­le­rin­de yıl­lar­ca ga­ze­te­ci­lik yap­mış ve bugün ha­yat­ta ol­ma­yan tüm ga­ze­te­ci bü­yük­le­ri­mi­ze Allah”tan rah­met, gö­re­vi ba­şın­da olan ar­ka­daş­la­rı­mı­za aile­le­ri ile bir­lik­te sıh­hat ve mut­lu­luk­lar di­li­yo­rum. Kut­la­ma gör­se­li­miz ay­rı­ca ekte yer al­mak­ta­dır.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve beseylul.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.