Sağlıklı Meyve Kurutma Tesisi ilk ciddi adım atıldı

YAŞAM 12.05.2023 - 09:46, Güncelleme: 12.05.2023 - 09:46
 

Sağlıklı Meyve Kurutma Tesisi ilk ciddi adım atıldı

Alaşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Alaşehir Belediyesi, Kadın Girişimci Kooperatifi ve Zorlu Enerji’nin işbirliği ile hayata geçirilecek olan, Jeotermal Enerji ile Sağlıklı Meyve Kurutma Tesisi projesi için ilk ciddi adım atıldı. Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen dev projenin mal alım ihale ilanı yayımlandı.
Alaşehir ve bölge üreticisi için büyük önem arz eden Jeotermal Enerji ile Sağlıklı Meyve Kurutma Tesisi projesinin mal alım ihalesi Alaşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ilamı yapıldı. 25 Mayıs tarihinde yapılacak ihale ile dev projenin ilk etap mal alım ihalesi yapılacak. Söz konusu ihalede; Kurutma Fırını, Havalandırma Ünitesi, Kurutma Kasası, Kasa Taşıma Arabası, Paketleme Makinesi için ihale gerçekleştirilecek.   DEVJEST PROJESİNİN İHALE METNİ ŞÖYLE:   “Alaşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Zafer KalkınmaAjansı2022 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında sağlana nmali destek ile Manisa İli Alaşehir İlçesi’ndeTR33/22/SOGEP/M2/0001 Referans Numaralı, Jeotermal Enerji ile Sağlıklı Meyve Kurutma Tesisi (JEST) Projesi için bir mal alımı (Kurutma Fırını, Havalandırma Ünitesi, Kurutma Kasası, Kasa Taşıma Arabası, Paketleme Makinesi) ihalesi sonuçlandırmayı planlamaktadır.   İhaleye katılım koşulları, isteklilerde aranacak teknik ve mali bilgileri de içeren ihale dosyası Soğuksu Mahallesi İsmet Paşa Caddesi No:111 Alaşehir/Manisa adresinden, www.ka.gov.trveya www.zafer.gov.tr internet adreslerinden temin edilebilir. Teklif Teslimi İçin Son Tarih ve  Saati: 25 Mayıs 2023  Perşembe tarihinde, Saat 10.00 Gerekli ek bilgi yada açıklamalar; www.zafer.gov.tr yayınlanacaktır. Teklifler, 25 Mayıs 2023  Perşembe tarihinde, saat10.00’de ve Soğuksu Mahallesi İsmet Paşa Caddesi No:111 Alaşehir/Manisa adresinde yapılacak oturumda açılacaktır.”   SEYHAN: BU TESİS BÖLGEMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ   Alaşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Seyhan yaptığı açıklamada, projenin Alaşehirli üreticiler için çok önemli olduğunu belirterek, “İlk etap mal alım ihalesine çıktık. Projenin toplam bütçesi 3.086.215 TL olup ; 2.000.000 TL’lik kısmı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca karşılanacak. Proje bütçesinin kalan kısmı odamız eş finansman kapsamında karşılanacak. Ayni yardım kapsamında ise tesis alanı ve tesisin ihtiyaç duyduğu jeotermal enerji ZORLU Jeotermal Enerji Elektrik Üretim A.Ş. tarafından karşılanacak olup, tesise ait binanın yapımı ise Alaşehir Belediyesi tarafından üstlenildi. Tesiste ilk aşamada İlçemizde yetişen ürünlerden elma, armut, cennet hurması, üzüm  başta olmak üzere sezona göre tüm meyveler kurutulabilecek. Tesisin işletmesi de proje ortağı olan Alaşehir S.S. Alaşehir Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ve Odamız tarafından yapılacak.Şimdiden başta Alaşehir olmak üzere bölge üreticilerimize hayırlı uğurlu olsun.”şeklinde konuştu.  
Alaşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Alaşehir Belediyesi, Kadın Girişimci Kooperatifi ve Zorlu Enerji’nin işbirliği ile hayata geçirilecek olan, Jeotermal Enerji ile Sağlıklı Meyve Kurutma Tesisi projesi için ilk ciddi adım atıldı. Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen dev projenin mal alım ihale ilanı yayımlandı.

Alaşehir ve bölge üreticisi için büyük önem arz eden Jeotermal Enerji ile Sağlıklı Meyve Kurutma Tesisi projesinin mal alım ihalesi Alaşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ilamı yapıldı. 25 Mayıs tarihinde yapılacak ihale ile dev projenin ilk etap mal alım ihalesi yapılacak. Söz konusu ihalede; Kurutma Fırını, Havalandırma Ünitesi, Kurutma Kasası, Kasa Taşıma Arabası, Paketleme Makinesi için ihale gerçekleştirilecek.

 

DEVJEST PROJESİNİN İHALE METNİ ŞÖYLE:

 

“Alaşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Zafer KalkınmaAjansı2022 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında sağlana nmali destek ile Manisa İli Alaşehir İlçesi’ndeTR33/22/SOGEP/M2/0001 Referans Numaralı, Jeotermal Enerji ile Sağlıklı Meyve Kurutma Tesisi (JEST) Projesi için bir mal alımı (Kurutma Fırını, Havalandırma Ünitesi, Kurutma Kasası, Kasa Taşıma Arabası, Paketleme Makinesi) ihalesi sonuçlandırmayı planlamaktadır.

 

İhaleye katılım koşulları, isteklilerde aranacak teknik ve mali bilgileri de içeren ihale dosyası Soğuksu Mahallesi İsmet Paşa Caddesi No:111 Alaşehir/Manisa adresinden, www.ka.gov.trveya www.zafer.gov.tr internet adreslerinden temin edilebilir. Teklif Teslimi İçin Son Tarih ve  Saati: 25 Mayıs 2023  Perşembe tarihinde, Saat 10.00 Gerekli ek bilgi yada açıklamalar; www.zafer.gov.tr yayınlanacaktır. Teklifler, 25 Mayıs 2023  Perşembe tarihinde, saat10.00’de ve Soğuksu Mahallesi İsmet Paşa Caddesi No:111 Alaşehir/Manisa adresinde yapılacak oturumda açılacaktır.”

 

SEYHAN: BU TESİS BÖLGEMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

 

Alaşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Seyhan yaptığı açıklamada, projenin Alaşehirli üreticiler için çok önemli olduğunu belirterek, “İlk etap mal alım ihalesine çıktık. Projenin toplam bütçesi 3.086.215 TL olup ; 2.000.000 TL’lik kısmı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca karşılanacak. Proje bütçesinin kalan kısmı odamız eş finansman kapsamında karşılanacak. Ayni yardım kapsamında ise tesis alanı ve tesisin ihtiyaç duyduğu jeotermal enerji ZORLU Jeotermal Enerji Elektrik Üretim A.Ş. tarafından karşılanacak olup, tesise ait binanın yapımı ise Alaşehir Belediyesi tarafından üstlenildi. Tesiste ilk aşamada İlçemizde yetişen ürünlerden elma, armut, cennet hurması, üzüm  başta olmak üzere sezona göre tüm meyveler kurutulabilecek. Tesisin işletmesi de proje ortağı olan Alaşehir S.S. Alaşehir Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ve Odamız tarafından yapılacak.Şimdiden başta Alaşehir olmak üzere bölge üreticilerimize hayırlı uğurlu olsun.”şeklinde konuştu.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve beseylul.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.